Ultraviyole Işınları ile Suların Dezenfeksiyonu

Uzmanlar tarafından yapılan araştırma ve çalışmalar sonrasında UV ışınlarının virüse karşı etkili olduğu görüldü.

Uzmanlar tarafından yapılan araştırma ve çalışmalar sonrasında UV ışınlarının virüse karşı etkili olduğu görüldü. Uzmanlar ultraviyole radyasyonun virüsü etkili bir şekilde ortadan kaldırabileceğine inanıyor. 

 

Koronavirüs konusunda Ulusal Sağlık Komisyonu tarafından verilen rehber virüsün ışık ve sıcağa karşı dayanıklı bir yönünün bulunduğunu belirtiyor. Fakat dünya genelinde eller ve cildin belirli bölgelerini sterilize etmek amacıyla UV lambaları kullanılıyor.

Yeni koronavirüs tanı ve tedavisinde elde edilen son bilgilere göre ultraviyole ışığa ve ısıya karşı virüsün hassas olduğu bilgisi elde edildi.

 

ULTRAVİYOLE IŞINLARI İLE SULARIN DEZENFEKSİYONU

Hızla artan dünya nüfusu ve çevre kirliliği, temiz su eldesini giderek güçleştirmektedir. Sunulan bildiride, ultraviyole ışınları kullanılarak suların dezenfekte edilmesi işlemi anlatılmaktadır.Dezenfeksiyon, sularda bulunan ve hızla çoğalabilen; insan, hayvan ve hatta bitki sağlığı açısından sakıncalar teşkil eden virüsler dahil tüm patojen mikroorganizmaların (bakteriler, sporlar, parazitler) yok edilmesi veya üreme imkanlarının sona erdirilmesi olarak tanımlanabilir.

UV teknolojisi ile dezenfeksiyon, 254 nm dalgaboylu UV-C ışınları kullanılarak sağlanır. Bu ışınlar mikroorganizmalar ile temas ettiklerinde, DNA’larına “fotooksidasyon” yoluyla hasar vermektedir.DNA’sı tahrip olan canlının üreme dahil tüm hücre faaliyetleri durur ve hücre ölümü gerçekleşir.

UV dezenfeksiyonu için geliştirilmiş cihazlar, 254 nm dalgaboylu UV ışınları üreten özel UV lambalarla donatılmıştır. Dezenfekte edilecek su bu cihaz içinden akarken yoğun şekilde UV ışınlarına maruz kalmakta, su içindeki mikroorganizmalar etkisiz hale gelmektedir. UV cihazlarının seçiminde,dezenfekte edilecek suyun fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik özellikleri ile anlık su debisi en önemli parametrelerdir.

Doğru tasarlanmış ve kapasitesi uygun bir UV cihazı, montaj noktası da uygun belirlenmiş ise,istenmeyen yan etkiler oluşturmadan güvenli bir su dezenfeksiyonu sağlayabilmektedir. Cihazda kullanıcıyı zamanında uyaran ölçüm/kontrol donanımları bulunmalıdır. Verimin devamlılığı için gerekenbakımlar yapılmalı, ömrünü tamamlayan UV lambalar zamanında yenilenmelidir.

Türkiye genelinde hyundai su arıtma cihaz satış, arıza tespit, onarım ve teknik destek hizmeti vermekteyiz.

su arıtma. su arıtma cihazı. en iyi su arıtma. en sağlıklı su arıtma cihazı. su arıtma cihazı. en ucuz su arıtma cihazı. su arıtma servisi. su arıtma destek. su arıtma en iyi marka