7/24 Müşteri Hizmetleri 444 78 41
English German Serbian

HYUNDAI Su arıtma sistemleri Türkiye genelinde ev tipi ve endüstriyel içme suyu üreten sistemler satış ve servis işlemi yapan bir kuruluştur. Su arıtma cihazları konusunda uzman ekibimiz ile 1.000.000’un üzerinde müşteriye hizmet vermekteyiz. Su arıtma cihazları birçok kategoride kullanılan profesyonel ürünlerdir. İçme suyu tedariki için kullanılan birçok alternatif bulunmaktadır. Taşıma sular ile içme suyu elde edebiliyoruz ancak bu yöntem ile tedarik edilen sularda çeşitli sıkıntılar yaşanmaktadır. HYUNDAI Su arıtma cihazlarında el değmeden üretilen içme suyu ısı, ışık, hava almayan bir depolama metodu izlendiği için suda her hangi bir koku veya bakteri üremesi gibi bir olay yaşanmaz. Günümüzün en önemli sorunlarından biride sağlıklı içme suyunu ulaşmaktır. Sistemli olarak HYUNDAI su arıtma cihazlarında filtre periyotları kontrol edildiği müddetçe sizin için sağlıklı içme suyunu üretir. Su arıtma cihazlarında kullanılan ekipmanların organik olması önemlidir. Kullanılan tüm filtre sistemleri sağlığınız için fayda sağlamaya yönelik uzun süreli AR-GE çalışmalarımız sonucunda üretilmiştir. Su arıtma cihazlarında en büyük önem arz eden konu servistir. Türkiye gelinde 81 İl’de hizmet veren profesyonel bir servis ağına sahibiz ve teknik destek filtre değişimi yedek parça gibi birçok ekipmanın teknik desteğini sağlıyoruz. İçme suyu hassasiyetle üzerinde durulması gereken gereksinimler suyun pH niteliği, içerisinde bulunan mineral değerleri, suyun iletkenlik değeri, bakteri ve virüslerden arındırılmış olmasıdır.   

HYUNDAI su arıtma cihazlarındaki temel nitelik nano teknoloji ile üretilmiş olmasıdır. Sistemin içerisinde bulunan nano elementler sayesinde şebeke suyundaki ağır metal ve gaz fazına geçebilen kimyasal elementleri absorve eder. Sağlığınız için suyun içerisinde bulunması gereken mineral ve alkalite özelliğine uygun su üreten HYUNDAI su arıtma sistemi Teknolojiyi en ileri düzeyde kullanmaktadır. Bazı bilgi kirliliklerini giderebilmek için öncelikli olarak belirtmeliyizki arıtma cihazları mineralleri komple alıyor iddası kesinlikle asılsızdır.

Şöyle bir açıklama getirelim;

Çayın içerisine atılan küp şeker çözünmemiştir. Ancak çayın içerisine atıldıktan sonra çözünerek gözümüzle göremeyeceğimiz niteliğe geçer HYUNDAI su arıtma filtre sistemi erimemiş mineral topaklanmalarını seçerek dışarıya atılımını sağlar. Çözünmemiş mineraller damar sertliği ve kireçlenmeye neden olduğu bir çok kaynakta belirtilmiştir.

Sertlik terimi, suda bulunan iyonlar sayısını, özellikle kalsiyum ve magnezyum miktarını belirtmek için kullanılır. Ne var ki bu terim yetersiz kalmaktadır.

Sert sular, sağlığa doğrudan zararlı olmasa bile yemek pişirmeye ve içmeye elverişli değillerdir. Ayrıca bu nitelikteki su, çamaşır yıkamada ya da sanayide kullanılırsa, çok sabun sarfına neden olacağı gibi kazan ve boruların içine kireç tabakasının yığılmasına da yol açar.

Sulardaki sertlik iki türlüdür. Bikarbonatların oluşturduğu "geçici sertlik" ve kalsiyum ve magnezyum sülfatların oluşturduğu "kalıcı sertlik"tir.

Sağlıklı içme suyunda aranması gereken özllikler?

SAĞLIKLI su nedir?

İnsan sağlığına zararlı olabilecek mikroorganizmaları ve kimyasalları içermeyen aynı zamanda sağlık için gerekli mineralleri yeterli ve dengeli miktarda içeren renksiz, kokusuz ve berrak olan su SAĞLIKLI sudur .

SAĞLIKLI içme suyunun özellikleri nelerdir?

 • Kokusuz, renksiz, berrak ve içimi hoş olmalıdır.
 • Fenoller, yağlar gibi suya kötü koku ve tat veren maddeler içermemelidir.
 • Hastalık yapıcı mikroorganizmalar içermemelidir.
 • Yeterli derecede yumuşak olmalıdır.
 • Hidrojen sülfür, demir ve mangan gibi elementleri ihtiva etmemelidir.
 • Suda sağlığa zararlı kimyasal maddeler bulunmamalıdır.

NEDİR BU KİMYASAL MADDELER?

 • Arsenik,
 • Kadmiyum,
 • Krom,
 • Kurşun,
 • Cıva

gibi bazı kimyasal maddeler zehirli etki yapabilir;.

İçilebilir suyun özelliklerini üç grup altında toplamak mümkündür:

 1. Fiziksel özellikler: Bulanıklık, renk, koku, sıcaklık , radyoaktivite
 2. Kimyasal özellikler: Sertlik derecesi, organik ve inorganik içerikler, pH ve zehirli bileşikler vb.
 3. Biyolojik özellikler: Bakteriler, virüsler, parazitler vb.
Hyundai Su Arıtma Sistemleri
Bayimiz Olmak İçin

Türkiye genelinde bayilikler hakkında bilgi almak için bizi arayın.
444 78 41

Hyundai Su Arıtma Sistemleri
Teknik Destek

Teknik Ekibimize ulaşmanın en kolay yolu;
444 78 41

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır