Deniz Suyu Arıtma

DENİZ SUYU ARITMA SİSTEMLERİ

Günümüzde hızla gelişen arıtma sektöründe yenilenen flitrasyon sistemleriyle artık deniz suyunu arıtmakta mümkün. Yalnız Deniz Suyu Arıtma Sistemi tamamen farklı bir su türüdür. Suyun aşırı tuzlu olması ve iletkenliğin yüksek olması sebebiyle bu suyun arıtılıp kullanılması da bir o kadar güçtür. Biz BORA ENDÜSTİRİYEL olarak laboratuvarlarımızda uzun çalışmalar sonucunda doğru filitrasyon sistemi ve kimyasal maddelerle bu suyu kullanım ve içme suyuna çevirebiliyoruz. Sahil bölgelerinde gemilerde yatlarda ve denize yakın olan tuzluluk oranı yüksek kesimlerde ki Su Arıtma problemini giderebiliyoruz. Bu Arıtma Sistemi tamamen farklı bir teknoloji olup tecrübe ve deneyim ister. Biz BORA ENDÜSTRİYEL olarak güçlü ve deneyimli kadromuzla hizmetinizdeyiz. Suyunuzun kriterlerinize uygun filitrasyon sistemi kullanılarak ihtiyacın olan suya sahip olursunuz. Deniz Suyu Arıtma sistemlerinde dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

1-FİLİTRASYON

2-OTOMASYON

3-KİMYASALLAR

4-ULTRAVİYOLE

 

FİLİTRASYON: Deniz Suyu Arıtma Sistemlerinde en önemlisi doğru membran teknolojisi tercih edilmelidir. Bunun içinde membran elementiniz istenilen kapasiteye göre seçilmelidir. Biz BORA ENDÜSTRİYEL olarak Amerikan ve güney Kore teknolojisi yararlanmaktayız.

 

OTOMASYON: Otomasyon sistemlerimiz tamamen plc sistem kullanılarak elektrik sisteminin mekanik sisteme verdiği komutlar sayesinde kontrollü çalışma ünitesine göre dizayn edilerek sistemli bir çalışma ağı hizmetinize sunulur.

 

KİMYASALLAR: Deniz Suyu Arıtma Sistemlerinde belirtmiş olduğumuz gibi suyun aşırı tuzlu olması ağır metallerin olmasından dolayı doğru ayrıştırıcı kimyasal kullanılmalıdır. Kimyasal dozaj üniteleri membran sisteminin kendisini yıkamasında en önemli faktördür.

 

ULTRAVİYOLE: Ultraviyole teftiş mekanizmadır  görevi görmekte olup ultrasonik ışınlarıyla mikrobik oluşumları önler. Suyunuzu size kusursuz olarak ulaştırır

Özellikler

Otomatik dozlama sistemi
Özel paslanmaz borulama
Tatlı su durulama sistemi
Üretim debimetresiHam su debimetresi
PLC kontrolör
İletkenlik ölçer
FRP membran kabı

Opsiyonel Özellikler

CIP sistemi
Enerji geri kazanım sistemi